Mária Dorková

logo
PHOTOGRAPHY©


OSADA, ĽUDSKÉ PRÍBEHY, EMÓCIE, ZMIEŠANÉ POCITY....


Ešte v roku 2013 ma môj veľmi dobrý priateľ vzal do jednej z najznámejších osád východného Slovenska na exkurziu. Nerozumela som...

Až keď sme vchádzali na príjazdovú cestu som pochopila.... (Bangladéš- napadlo mi ako prvé).

Špina, lepšie povedané kopce špiny na ktorých sa hrali deti, množstvo žien (veľmi mladých), ktoré čakajú ďalšie potomstvo, malé ''domčeky'', v ktorých žije aj dvadsať osôb. Poviem pravdu, bála som sa vystúpiť z auta. Keď som sa odhodlala, obkľúčili nás deti, ktoré sa dožadovali cukríkov, dospelí zazerali a po osmelení sa, nás všetci začali pozývať k sebe domov.

Napriek môjmu názoru, ktorý nie je veľmi pozitívny tam boli deti veselé a bezstarostné, aj keď každá, viac či menej početná rodina, si nesie svoj vlastný príbeh.

Nejdem a ani nechcem riešiť otázku, či si za to môžu sami, nejdem ani kritizovať podmienky, resp. životný štýl týchto ľudí.

Cieľom blogu bolo prostredníctvom fotografie ukázať, že aj v tých najhorších podmienkach môže byť človek šťastný, ale predovšetkým to, že všetko, na čo sa človek pozerá je len jeho subjektívny pohľad, úplne odlišný od pohľadov ostatných ľudí a v konečnom dôsledku to, že všetko na svete je relatívne.